Bituminės čerpės ir stogo konstrukcijos ypatumai

 
Žinotina renkantis stogo dangą 
Pagal kainą pigiausia stogo danga yra bituminiai banguotieji lakštai, toliau rikiuojasi plieninės dangos, beasbestis šiferis, bituminės čerpės, betoninės čerpės, PVC čerpės - kompozitinė danga, keraminės čerpės. Visos jos turi  ir pranašumų, ir trūkumų, vienokioje situacijoje labiau tinka vienos, kitokioje - kitos.  
Kaip rodo patirtis, renkantis stogo dangą svarbiausi kriterijai yra dangos ilgaamžiškumas, kaina ir estetika. Architektai pataria nepamiršti konteksto - kokioje vietovėje yra pastatas, ar šalia yra medžių, koks stogo nuolydis, forma.
 
Stogo konstrukcijos paruošimas dengimui bituminėmis čerpėmis turi savų niuansų. Tokiam stogui įrengti reikalingas lygus plokščias pagrindas -  OSB plokštės, drėgmei atspari fanera arba drėgmei atsparios vienodo storio įlaidinės ar apipjautosios spygliuočių lentos. Tad darbo ir medžiagų sąnaudos padidėja. Taip pat labai svarbu nusipirkti tokias bitumines čerpes, kurios ilgainiui neprarastų spalvos.  Prastesnės kokybės ir pigios gali išblukti,   tokiu atveju estetinis stogo vaizdas smarkiai nukenčia.  Todėl būtina atkreipti dėmesį į gamintojo garantiją spalvai. Ne pro šalį pasidomėti techninėmis produkto savybėmis - atsparumu tempimui (kuo čerpelės atsparesnės tempimui, tuo jos lankstesnės ir ne taip greitai plyšta), bitumo kiekiu, sukibimu, koks naudotas pabarstas (viršutinis sluoksnis). Natūralus pabarstas yra atsparesnis blukimui.

Šaltinis: tradehome.lt

 
 
 
 
smart foreash